Testo za pico

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

14. nov 2005 10:00

Če narediš kvasec, testo hitreje vhaja. Morda pa ne daš dovolj kvasa? Ali pa ne mesiš dovolj časa? Ali pa daš preveč vode? Meni namreč testo vedno rata. Sonja

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

14. nov 2005 11:29

Elen, po moje pa daš preveč moke ali pa premalo tekočine, da dobiš tako trdo testo. Poizkusi narest bolj mehko testo tako, da daš manj moke, ostalo pa pustiš enako. urssula

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. nov 2005 12:39

Pa dodaj malo olivnega olja. Je potem testo bolj prožno. lp Julija

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

14. nov 2005 14:27

Sonja, hvala za razlago. Kvasa dam dovolj se mi zdi, cel zavitek, tistega ki je v sivi emblaži (da ne delam reklame). Bom naslednjič poizkusila dlje časa mesiti. urssula, mogoče je res, da dam premalo tekočine. Julija, olja tudi dam par žlic. Ok, zdaj krivim, da sem preskromna v tekočini. Bom toliko časa vstrajala, da mi uspe. Do takrat bo pa 2x na teden pica na jedilniku Hvala vsem in lp Elen

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

17. nov 2005 7:28

Takole...naredila sem po receptu iz baze, Pica šefa kuhinje (ali nekaj podobnega) in je uspela odlično . Le drugič malo povečam količino sestavin. Kar ne morem verjeti, da mi je končno uspelo. Vsi so hvlaili in se spraševali, kje sem se naučila tega recepta, da je to testo, tisto pravo, puhasto in mehko. Juhuuuuu!!! Pa lep dan! Elen

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

17. nov 2005 15:05

Kvasa tudi ni dobro preveč dati. Od 2 - 6% vseh sestavin. Sonja

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

17. nov 2005 21:22

Elen, jaz pa mislim, da vem, kaj delaš narobe. Napisala si, da testo vzhaja OK. Do tu ti torej gre. Nato to vzhajano maso ne smeš več gnesti, ampak ga samo sploščiš (zrak gre ven) in razvlečeš po pekaču. Dovolj je, da pekač samo z moko posuješ, niti ni potrebno mazati z oljem. Nato obložiš in daš v do konca ogreto pečico peč za 10 minut ali toliko, da so robovi lepo rjavi. Res mislim, da težko fališ. Jaz vedno delam s surovim kvasom, dam kar celega na eno slabo skledo (se vidi, da delam na oko...) moke. Malo sladkorja, kar nekaj soli in tople vode po potrebi. Najprej mešam s kuhalnico, ko se naredi lepa kepa, dokončam na pomokanem pultu. Fino pregnetem in dam vzhajat. In potem naprej, kot sem opisala zgoraj. Meni nastane hrustljavo testo, ki je znotraj mehko in ne trdo kot keks. Naj ti končno uspe! Natassa Sporočilo je spremenil(a) Natassa dne 17. nov 2005 21:22:16

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

18. nov 2005 7:43

O saj mi je uspelo. Vidiš, meni je vedno prišlo hrustljavo testo, hotela sem pa čisto mehhkega, puhastega. In sem ugotovila kaj je narobe, premalo tekočine sem potem dala. Je bilo testo prej in potem trdo, vzhalalo je pa vseeno. Nič nisem gnetla po vzajanju, to vem. Hvala vam vsem za vse nasvete! S skupnimi močmi mi je ratalo . p.s. Sem tako vesela, kot majhen otrok ki dobi novo igračo! Elen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti